top of page

Açık Program Tarihleri
 

YAYLA GÜNLÜKLERİ

3 GECE | 4 GÜN

1 GÜN: RİZE HAVALİMANI - TAR DERESİ - AYDER - CEYMAKÇUR YAYLASI
2 GÜN: AVUSOR YAYLASI - BUZUL GÖLÜ - KAVRON YAYLASI - GALLERDÜZÜ
3 GÜN: SAMİSTAL YAYLASI - AMLAKİT YAYLASI - HAZİNDAK YAYLASI - POKUT YAYLASI
4 GÜN: SAL YAYLASI - ÇİNÇİVA - RAFTİNG - ZİPLİNE - ÇAYELİ - RİZE HAVALİMANI

  • Whatsapp

Program Detayları

Misafirlerimizle havalimanında buluşup hemen kahvaltıya geçiyoruz. Kahvaltı sonrasında hiç vakit kaybetmeden aracımızla tar deresi bulut şelalesine doğru gezimize başlıyoruz. Dere kenarından 40 dakikalık orman içi yürüyüşü tamamlayıp bölgenin en yüksek şelalesi olan (250)m bulut şelalesinde dinlendikten sonra aracımızla ayder yaylasına ulaşıyoruz. Ayder yaylasında 30 dakikalık serbest zaman sonrasında aracımızla galeri düzüne öğle yemeği almak için yolculugumuza devam ediyoruz. Galeri düzünde dinlendikten sonra artık yayla zamanıdır diyerek hem konaklamak hemde yayla içerisinde vakit geçirmek için Ceymakçur yaylasına varıyoruz.

Otelimizde yaptığımız kahvaltıdan sonra yayla yolculuğuna başlıyoruz. İlk durağımız avusor yaylası. Buzul gölüne 1 saatlik yürüyüşümüze başlamak için hazırlıklarımızı tamamlıyoruz yaklaşık %25 eğimle bir saatin sonunda avusor büyük göle(2680) ulaşıyoruz. Göl gezimizi tamamladıktan sonra aracımızla galeri düzü 1 saatlik yemek ve dinlenme molası verip hiç vakit kaybetmeden 2400 rakımlı kavrun yaylasında bulunan yayla evimize konaklamak üzere gezimizi tamamlıyoruz.

Sabah yayla evimizde yapacağımız kahvaltı sonrasında bölgenin en yüksek yaylası olan samistal (2800m) yaylasına doğru harekete geçeceğiz. Manzaranın keyfini yaşadıktan sonra amlakit yaylasına doğru 1 saatlik öğle yemeği molamızı veriyoruz. sırada hazindağ yaylası ve devamında gelen pokut yaylasına varıyoruz tercihe göre yayla içinde yürüyüşlerimizi tamamlayarak pokutta bulunan otelimize geri dönüyoruz.

Ve son günümüze güzel bir yayla kahvaltısıyla başlıyoruz ve vakit kaybetmeden 20 dakikalık orman içi bir patika yürüyüşünden sonra sal yaylaşına ulaşıyoruz. Yayla gezimizi tamamlayıp çinçiva köyüne doğu inişe geçiyoruz. Köyde yarım saatlik dinlenme molası sonrasında fırtına vadisinde rafting ve zipline aktivitemizi tamamlayıp öğle yemeğine çayeline doğru aracımızla gezimize devam ediyoruz. Yemek sonrası siz misafirlerimizi yolcu etmek üzere Rize havalimanına yola çıkıyoruz.

Programa dahil olan hizmetler

Otel konaklamaları

4 sabah kahvaltısı

3 öğle yemeği

3 akşam yemeği

Transferler

Milli park giriş ücretleri

Rehberlik

Tursab zorunlu sehayat sigortası

KDV

 

Programa dahil olmayanlar

Oteldeki ve restoranlardaki extralar

Gidiş - dönüş biletleri

Kişisel harcamalar

Müze ve ören yerleri giriş

Kontenjan, Parkur ve Konaklama

Kontenjan: Minimum 8 Maximum 14 kişi

Parkur: Orta

Konaklama: Yayla Evi


NOT

Rehber havanın durumuna göre rotada değişiklik yapabilir. Lütfen yanınızda küçük bir sırt çantası, şemsiye, yağmurluk, yürüyüş botu, polar ve yedek kıyafetlerinizi getirmeyi unutmayınız.

bottom of page