top of page

Açık Program Tarihleri
-

KUZEYİN DAĞLARI KAÇKARLAR

5 GECE | 6 GÜN

1.GÜN: fırtına vadisi-çamlıhemşin-palovit şelalesi-makrevis köyü

2 GÜN: pokut yaylası-sal yaylası-hazindak yaylası-samistal yaylası-kavrun yaylası

3 GÜN: mezovit-büyük deniz gölü-kavrun yaylası

4 GÜN: cengovit gölü-karadeniz gölü-çeymakçur yaylası

5 GÜN: avusor yaylası buzul gölü-huser yaylası gün batımı-avusor

6 GÜN: ayder yaylası-tar deresi bulut şelalesi-raftıng-zipline-trabzon

  • Whatsapp

Program Detayları

 

Rize havalimanında buluşma sonrasında güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz ve aracımızla fırtına vadisi üzerinden çamlıhemşine ulaşıyoruz, alışverişlerimizi tamamlayıp çinçiva da kahve molası verdikten sonra zil kaleyi ziyaret ediyoruz, bölgenin debisi en yüksek şelalesi olan palovit şelalesinde kısa bir mola sonrası, makrevis köyünden gizli bir patikadan yaklaşık 1 saatlik bir yürüyüş yaptıktan sonra konaklamak üzere otelimize doğru devam ediyoruz.

Bugün uzun bir kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp 1 saatlik yolculukla ılk önce sal yaylasına ordan, kısa bir yayla gezisi sonrası 20 dakikalık orman içi yürüyüşü yaparak pokut yaylasına ulaşıyoruz, yaylada alacağımız öğle yemeği sonrasında, pokut yaylasından eynetapa doğru yürüyüşümüze devam ediyoruz, ve devamında aracımızla hazindik yaylasına geçiyoruz, yayla da kısa bir mola sonrası Samıstal yaylasından kaçkarlara merhaba diyerek gün batımı yapıyoruz ve kavrun yaylasında bizi bekleyen otelimize doğru yolculuğumuza devam ediyoruz.

Bugun yeni ve yorucu bir gün olacak, güzel bir yayla kahvaltısı sonrası yaklaşık 1.5 saatlik ilk yürüyüş rotamız olan Mezovite doğru yola çıkıyoruz. mezovitte biraz dinlenip kumanya molası verdikten sonra yaklaşık 1.5 saat surecek olan büyük deniz gölü yürüyüşümüze başlayacağız.zor bir parkuru bıtırmenın ve kaçkarlara ulaşmanın verdigi mutlulukla bir saatlık mola sonrası otelimize doğru gezimize devam edeceğiz.

Artık yürümeye alıştık diyoruz ve kahvaltı sonrası yaklaşık 2 saat surecek olan yürüyüşümüze başlıyoruz, rotamız cengovit gölü, kaçkarların eteklerınde doganın içinde vakit geçirmeye devam ediyoruz ve lanetleme geçidi altından yavaş yavaş büyük karadeniz gölüne ulaşıyoruz, 2 saatlik yürüyüş parkurumuzu tamamlayıp çeymakcur yaylasında bizi bekleyen otelimize doğru dinlenmek üzere yolculugumuza devam ediyoruz.

Bugun daha sakın ama bir o kadar güzel bir göl yürüyüşü öncesinde güzel bir yayla kahvaltısı yapıyoruz ve aracımızla yaklaşık bir saatlik surecek olan yolculugumuz sonrasında avusor yaylasına ulaşıyoruz.yayla da kısa bir mola sonrasında 1.5 saat surecek olan buzul gölü yürüyüşümüze başlıyoruz, göle ulaştıktan sonra 1 saatlik mola veriyoruz ve yavaş yavaş Huser yaylasına doğru gezimize devam ediyoruz, huser yaylasında gün batımı yaptıktan sonra avusor yaylasında bulunan otelımıze konaklamak üzere yolculugumuza devam ediyoruz.

Bugun veda vaktı yayla da alacağımız kahvaltı sonrasında aracımızla ılk önce ayder yaylası yapıyoruz, kahve cay molası sonrası yaklaşık 1 saat surecek olan orman içi yürüyüşümüzle tar deresi bulut şelalesine ulaşıyoruz,bır saatlık bir mola sonrasında fırtına deresinde rafın ve zipline aktıvıtemızı tamamlayıp çayeline güzel bir yemek molası vermeye doğru devam ediyoruz, ve artık dönüş vaktidir diyerek Rize havalimanına doğru yolculugumuzu tamamlıyoruz.

Programa dahil olanlar

Milli park geçiş ücretleri

5 gece otel konaklama 

6 sabah kahvaltısı

5 akşam yemeği

Kumanyalar

Araç

Yakıt

Rehberlik

Tursab zorunlu seyahat sigortası

Programa dahil olmayanlar

Geliş-dönüş biletleriniz

Kişisel harcamalarınız


Kontenjan, Parkur ve Konaklama

Kontenjan: Minimum 8 Maximum 14 kişi

Parkur: Zor

Konaklama: Yayla Evi


NOT

Rehber havanın durumuna göre rotada değişiklik yapabilir. Lütfen yanınızda küçük bir sırt çantası, şemsiye, yağmurluk, yürüyüş botu, polar ve yedek kıyafetlerinizi getirmeyi unutmayınız.

bottom of page