top of page

Açık Program Tarihleri
5-9 Ekim / 12-16 Ekim  

KARS'TAN TRABZON'A

4 GECE | 5 GÜN

1 GÜN: KARS GEZİSİ - ÇILDIR GÖLÜ - ŞEYTAN KALESİ- ŞAVŞAT
2 GÜN: ARSİYAN YAYLASI- BOĞA GÖLÜ - BALIK GÖLÜ - TİBETİ KİLİSESİ - ŞAVŞAT
3 GÜN: KARAGÖL- ÇURİPİRA YAYLASI - BAZGİRED - MACAHEL - MISIRLI KÖYÜ
4 GÜN: MARAL ŞELALESİ - ÇAĞLAYAN VADİSİ - BORÇKA KARAGÖL - HANDÜZÜ
5 GÜN: ÇAĞRANKAYA YAYLASI - KANDEMİR - ARAP DÜZÜ - TRABZON HAVA LİMANI

  • Whatsapp

Program Detayları

Kars havalimanında buluşuyoruz ve kars merkezde yapacağımız kahvaltı ile günümüze başlıyoruz. Devamında çıldır gölü göl gezisi ve kısa bir molanın ardından ardahanda ziyaret edeceğimiz şeytan kalesine doğru yolcuğumuza devam ediyoruz. günümüzü şavşat yavuzköy terasında günbatımıyla bitiriyoruz.

 

Yeni bir güne otelimizde kahvaltımızı yapıp başlıyoruz. Bugün Şavşat yaylalarına doğru uzun bir yolculuğumuz olacak arsiyan yaylası gezisi ile bize balık gölü ve boğa gölü eşlik edecek. Gezimize vevizli köyünde bir gürcü kilisesi olan tibeti kilisesi ile tamamlayıp tekrar şavşata otelimize konaklamak üzere günümüzü sonlandirıyoruz.

Sabah şavşattan macahele başlayacak olan gezimize bölgenin en eski köyü olan bazgired maden köyü ile başlayacağız. Yolculuğumuzun devamında meydancık ve mısırlı köyleri üzerinden papart'in büyüleyici ormanlarının içerisinden geçerken bizi bekleyen macahele çuripira yaylasının bakirliğini gördükten sonra uğur köyü üzerinden varıyoruz camili köyünde konaklamak üzere otelimize doğru devam ediyoruz.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası maral şelalesi ile günümüze başlıyoruz ve devamında karagöle devam ediyoruz göl çevresinde kısa yürüyüşümüzü tamamlıyoruz. Ve rotamızı çağlayan vadisine çeviriyoruz kısa bir dinlenme molası verdikten sonra günümüzü bitirmek için rizenin handüzü yaylasına doğru yolculuğumuza devam ediyoruz.

Otelimizden ayrılıyoruz, çağrankaya yayla gezilerini tamamlayıp arapdüzünde vereceğimiz kısa bir mola sonrasında trabzona doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Her şey dahil fiyatımız 6150 tl4gece 5 gün 8 kişilik özel program Kars'tan başlayan Trabzon'a kadar uzanan Şavşat'ın en doğal köyleriyle en özel yaylalarıyla ve devamında Rize'nin göklere kadar uzanan köylerini geçerek yayla kültürünüde sizlere yaşatarak tamamlayacağımız programımızı sizlere sunmak istedik.

Programa dahil olan hizmetler

Otel konaklamaları

5 sabah kahvaltısı

4 öğle yemeği

4 akşam yemeği

Transferler

Milli park giriş ücretleri

Rehberlik

Tursab zorunlu sehayat sigortası

KDV

Programa dahil olmayanlar

oteldeki ve restoranlardaki extralar

gidiş- dönüş biletleri

Kişisel harcamalar

Kontenjan, Parkur ve Konaklama

Kontenjan: Minimum 8 Maximum 14 kişi

Parkur:

Konaklama: Otel


NOT

Rehber havanın durumuna göre rotada değişiklik yapabilir. Lütfen yanınızda küçük bir sırt çantası, şemsiye, yağmurluk, yürüyüş botu, polar ve yedek kıyafetlerinizi getirmeyi unutmayınız.

bottom of page