top of page

Açık Program Tarihleri
20-24 Temmuz / 17-21 Ağustos

ARTVİN'DE KARADENİZ BÜYÜSÜ

4 GECE | 5 GÜN

1 GÜN: TRABZON - HAZİNDAK YAYLASI
2 GÜN: ÇAMLIHEMŞİN-MACAHEL-MARAL ŞELALESİ-CAMİLİ
3 GÜN: BORÇKA KARAGÖL- HEBA YAYLASI
4 GÜN: YAVUZ KÖY – ŞAVŞAT KARAGÖL
5 GÜN: ARHAVİ ÇİFTE KÖPRÜLER-MENÇUNA ŞELALESİ-FINDIKLI ÇAĞLAYAN TARİHİ KONAKLAR-TRABZON    

  • Whatsapp

Program Detayları

1 GÜN: TRABZON - HAZİNDAK YAYLASI

Misafirlerimizle sabahın en erken saatlerinde Trabzon Havalimanında buluşuyoruz ve hiç vakit kaybetmeden rotamızı fırtına vadisine çeviriyoruz. Fırtına deresi eşliğinde doğanın kalbine doğru maceraya dolu yaylalara doğru devam ediyoruz. Çamlıhemşin’de saklı bir cennette yapacağımız kahvaltı sonrası hiç vakit kaybetmiyoruz istikamet sal yaylası kısa bir yayla gezisi sonrası ormanın derinliklerinden geçerek Pokut yaylasına ulaşıyoruz. Pokut yayla gezimiz tamamlıyoruz ve kendini bir sır gibi saklayan doğa harikası Hazindak Yaylası’na doğru konaklamak ve huzur bulmak için yola koyuluyoruz. Hazindak Yaylası’nda tarihe eşlik etmiş ahşap bir yayla evi akşam yemeği ve tulum keyfi, sonrası belki yıldızları yakalamak ümidiyle gece gezimize başlıyoruz. Ve artık sabaha dinç bir şekilde uyanmak için dinlenmeye geçiyoruz.

 

2 GÜN: ÇAMLIHEMŞİN-MACAHEL-MARAL ŞELALESİ-CAMİLİ

Sabah yayla kahvaltısı sonrasında önce çinçivaya tarihi köprülerimizi ziyaret etmeye devamında Çamlıhemşinden fırtına deresine serinlemeye dogru hareket ediyoruz güzel bir ögle yemegi menüsü aldıktan sonra artvin, macahele ordan maral köyüne dogru rotamızı çeviriyoruz ve Yaklaşık olarak 1 saat tekrardan araç yolculuğu yapıp Macahel Camili köyüne varacağız. Otelimize yerleşip, biraz dinlendikten sonra tarihi camili camisini gezip Maral Köyü üzerinden, Anıt Ormanlarının eşliğinde Türkiye’nin tek kırılmadan dökülen, 30 mt.

yüksekliğindeki Maral Şelalesine yarım saatlik yürüyüş yapıp, dileyen misafirlerimizle şelalenin altına inip, serinleyeceğiz. Aktivitemiz sonrasında camili köyüne doğru dönüşümüzü yapıp konaklamak üzere köy evimize dogru geciyoruz.

 

3 GÜN: BORÇKA KARAGÖL- HEBA YAYLASI

Güzel bir yayla kahvaltısı sonrası rotamızı Karadeniz’de en özel bölge olan Artvin’in muhteşem doğasına doğru çevireceğiz artık istikamet Borçka Karagöl olacak Karadeniz’de en farklı doğa çeşitliliği olan bölgede dere boyunca Kayın ve Gürgen ağaçları eşlik ediyor olacak, Göl keyfi ve gezi sonrası barbekü keyfi yaparak yorgunluğumuzu atacağız çay kahve molası sonrası aracımızla en bakir haliyle ormanların arasından geçerek bizi bekleyen Heba Yaylasına doğru rotamızı çevireceğiz. 2400 rakımlı heba yaylasına vardığımız zaman Karçallar ve Kaçkarların kardeşliği karşılayacak bizi. Kısa bir yayla gezisi sonrası bizi bekleyen yayla evimize doğru yola koyulacağız Yayla evimizde Gürcü yöresel yemekleri karşılayacak bizi Çaça ve Gürcü şarabı eşliğinde nefis bir akşam yemeği sonrası horon keyfi…

 

4 GÜN: YAVUZ KÖY – ŞAVŞAT KARAGÖL

Heba Yaylası’nda organik bir yayla kahvaltısı sonrası , hiç durmadan Artvin’e doğru yola koyuluyoruz ve bizi bekleyen en güzel ve en bakir köy olan yavuz köye ulaşıyoruz. Doğayla bütünleşmek isteyenlere köy kapılarını sonuna kadar açıyor kartpostalları aratmayacak bir manzara için seyir tepesine doğru hareket ediyoruz. Öğle yemeği için kısa bir mola sonrasında Şavşat Karagöl’e doğru yola çıkıyoruz. Bizi Şavşat Kalesi karşılıyor. İlk önce derin ormanların eşliğinde ve endemik türlerin içerisinde devam ediyor ve Karagöl’ün güzelliğinde fotoğraf çekimlerimizi yapıyoruz. Sonrasında gece konaklamak için Laşet Vadine doğru yola koyuluyoruz.

 

5 GÜN: ARHAVİ ÇİFTE KÖPRÜLER-MENÇUNA ŞELALESİ-FINDIKLI ÇAĞLAYAN TARİHİ KONAKLAR-TRABZON

Ayrılma zamanı, rotamız Arhavi ilçesinde Mençuna Şelalesi olacak, 1.5 saatlik yapacağımız yolculuğumuzla ilk olarak, tarihi çifte köprüleri görüp 20-25 dakikalık orman içi yürüyüşümüz sonrasında Mençuna Şelalesine ulaşacağız, Burada kısa bir mola verip, dinlendikten sonra dileyen misafirlerimizle şelalenin altında serinlemenin keyfini çıkartıp geldiğimiz güzergahtan öğle yemeğimiz için Rize’nin fındıklı ilçesine oradan 6 km sonra çağlayan köyüne ulaşacağız. Yemek sonrasında tarihi Laz konaklarının yapısını, tarihini, kültürünü işleyip sahil yolundan Doğu Karadeniz’in doğasına kültürüne elveda demek üzere Trabzon’a doğru yola koyulacağız…

Programa dahil olanlar

Milli park geçiş ücretleri

4 gece otel konaklama

5 sabah kahvaltısı

4 akşam yemeği

Kumanyalar

Araç

Yakıt

Rehberlik

Tursab zorunlu seyahat sigortası

Programa dahil olmayanlar

Geliş -dönüş biletleriniz

Kişisel harcamalarınız

Kontenjan, Parkur ve Konaklama

Kontenjan: Minimum 8 Maximum 14 kişi

Parkur:

Konaklama:


NOT

Rehber havanın durumuna göre rotada değişiklik yapabilir. Lütfen yanınızda küçük bir sırt çantası, şemsiye, yağmurluk, yürüyüş botu, polar ve yedek kıyafetlerinizi getirmeyi unutmayınız.

bottom of page