DOĞU KARADENİZ  YAYLA TERAPİ

1.GÜN:TRABZON- PİLEKİ MAĞARASI-ÇAMLIHEMŞİN-BULUT ŞELALESİ-AYDER

 

2.GÜN: AVUSOR YAYLASI-BUZUL GÖLÜ

 

3.GÜN: PALAKÇUR-KAÇVAS YAYLASI

 

4.GÜN:HÜSER YAYLASI – ( BULUTLAR ÜLKESİ )

 

5.GÜN:HABAK-KONAKLAR-ORTAN KÖYÜ

 

6.GÜN:SAL-POKUT- YAYLALARI

 

7.GÜN:: ÇAT VADİSİ-ADVENTURE PARK- RAFTİNG-ZİPLİNE-İNSAN SAPANI - DÖNÜŞ

PROGRAM DETAYI

1 GÜN: TRABZON- PİLEKİ MAĞARASI-ÇAMLIHEMŞİN -BULUT ŞELALESİ-AYDER

         

   Trabzon dan karşıladığımız misafirlerimizle bir araya geldikten sonra artık şehri yavaş yavaş terk etme zamanı.ilk olarak Trabzon’un sürmene ilçesin de  yapacağımız tanışma,kaynaşma kahvaltımızla beraber programımıza başlıyoruz. Kahvaltının ardından  Rize’nin İyidere ilçesinde bizleri bekleyen PİLEKİ MAĞARASI  olcak. Pileki mağarası  Gezimizi tamamladıktan sonra Öğleyin yemeği’nin de  yaklaşmasıyla beraber  sizleri, Çayeli’nde meşhur ispir Kuru fasülye menüsüne davet ediyor olacağız, (dileyenler farklı menüleri de tercih edebilir.) ama kesinlikle  tavsiyemizdir.     Yemekler yenip çaylar içildikten sonra rotamız daha da doğuya doğru çeviriyoruz Fırtına Vadisine girişimizi yapıp bizleri bekleyen Tar Deresi,Bulut Şelalesi aktivitesi için yanımıza ayırdığımız sırt çantamız ile ilk ısınma yürüyüşlerimizi burada başlayacağız.45 dakikalık yürüyüşümüzün ardından Fotoğraf çekimlerimizi tamamlayıp sohbetlerimizin devamını geldiğimiz güzergahtan geri dönerek otelimizde  devam ediyoruz  

 

Parkur: kolay  yürüyüş:2 saat Araç toplam:160 km (2:30) saat    

               

 

2.GÜN:AVUSOR YAYLASI

 

   Yeni bir güne Sen da Gez diyoruz  ve kahvaltımızı yaylada yapmanın keyfi ile programımıza başlıyoruz.40 dak. sürecek olan araç yolculuğumuzla  ilk olarak rotamızı Hacızeni-Tobaya-Peryatak yaylalarına çeviriyor,Avusor Yaylasına dogru devam ediyoruz. Yaylaya varıp,   temiz havayı  içimize çektikten  sonra yarım saat kadar yaylayı  geziyor, Kültürel aktivitemizi ve fotoğraf çekimlerimize start veriyoruz. Yayla gezimizin  ardından artık Kemerli Kaçkar’ın etekleri  bizleri bekler 1 saatlik yatay yürüyüşle ulaşacağımız Tobacelazena  Gölü(büyük avusor gölü)   olacak. Göl yansımalarını çekip,  bulutların dansına şahit olduktan sonra öğle yemeğimiz için yaylaya doğru dönüşe geçiyoruz , yayla evimizde bizleri bekleyen ‘yöresel yayla menüsü’ bizi bayağı bir şımartacak.Dönüş güzergahında ise  buzul gölü yürüyüşü bize  yetmedi diyenlerle beraber  ‘kuntz yaylası’nda   özel bir patikamız daha bulunmakta ve oradan  Aydere inişimizi gerçekleştiriyoruz

 

Not: Göle girecekler için yanlarında (mayo-havlu)

 

Parkur:orta  yürüyüş:2:30 saat Araç toplam : 22 km (1:30 saat )

 

 

3.GÜN:PALAÇKUR YAYLASI-KAÇVAS YAYLASI-GALERDÜZÜ

 

    En keyifli patikalarda yürümeye hazır olun, 30 dakikalık yapacağımız araç yolculuğumuzla beraber  ilk olarak bizleri (Kalenin Düzü) Galer Düzü bekliyor olacak; burada yazın başlangıç dönemlerinde festivaller ve boğa güreşleri yapılmakta, şansımız varsa görebileceğiz.PALAKÇUR  Yaylasında yürüyüş hazırlıklarımızı yaptıktan sonra yatay bir parkurumuz bulunmakta, bu parkur çok keyif alacağımız , Çaymakçur,Kavron,Avusor,vadilerini, ve  havanın müsaitliğine görede Hüser Yaylasını da  izleyebileceğimiz  çok keyifli bir yolculuğumuz olacak.Bir saatlik yürüyüşümüzün  ardından Kaçvas  Yaylasına varmış olacağız ve artık  şimdi biraz dinlenme vakti ve öğle yemeğiz olan ‘rehberin çantası’J(kumanya) menümüzü burada alıyor olacağız Yemekler yenip bayağı keyif yapıldıysa eğer şimdi dönüş vakti. Artık  Derin Ormanların Türküsünü dinlemeye hazır olun, sizleri, Palakçur yaylasından ilk uğradığımız ( kalenin düzü) Galer Düzüne,   Doğu Ladinleri’nin arasından ve aşk merdivenlerinin yolundan  inişimizi gerçekleştireceğiz.Artık  çay ve kahveyi hakkettik galiba sıcak kuzina kenarında  biraz dinlendikten sonra dileyen misafirlerimizle araç,dileyen misafirlerimizle ise yürüyerek otelimize döneceğiz.

  

Parkur:orta  yürüyüş  :  2:30 saat araç toplam: 20 km ( 1:30 dk)

 

 

4.GÜN: HÜSER YAYLASI

 

  Ayder den rotamızı Hüser Yaylasına çeviriyoruz, yaklaşık olarak 30 dak. sürecek olan araç          güzergahımız boyunca güneyden başlayacak olursak Altıparmak     dağlarını,Kemerli,Bulut,Kaçkar,Verçenik Dağlarını seyrederek Hüsere varmış olacağız.Öğle yemeğimizi yayla evinde ‘yayla lezzetler menümüzü’ alıp biraz daha yayla evimizde  vakit geçirdikten sonra yavaş yavaş  daha derin ormanlarının türküsünü dinlemek için 2 saatlik patikamızdan Aydere  inişe geçiyoruz.Patika da bizleri yer yer ağaç mantarları yer yer şirinler mantarları beklemekte yaban hayatın izlerini bir bir keşfedip, aydere akan şelalelerin kaynak noktalarına kadar  bu parkurda göreceğiz…Otele vardıktan sonra, geriye kalan zamanımızı dileyen misafirlerimizle kaplıca keyfi yapılacaktır. 

 

Parkur:orta  yürüyüş: 2 saat Araç toplam : 22 km ( 1:30 saat )

           

 

5.GÜN:HABAK-KONAKLAR-ORTAN KÖYÜ

  

   Bugün Fırtına Vadisinde atmaca olma günüJ  Fırtına Vadisini  derinden izleyebileceğimiz yer yer Kumar ağaçların gölgesinde yürüyüp kocaman gürgen ağaçlarını göreceğiz.Tarihi konaklar ve Çamlıhemşin köy yaşantısının içinden geçeceğimiz bir rota olacak. Habak Köyünden Konaklar Mahallesine  Yaklaşık olarak 1,5  saatlik yapacağımız yürüyüşümüz bizlerinde  en keyif aldığı rotalardan birinde olacak,kendimizi bir tarihi konağın bahçesinde öğle yemeğimizi ‘yöresel tatlar menümüzü’ alarak ödüllendireceğiz. Bir yandan yemek yiyip bir yandan doğayı izleyeceğiz beklide hayatınızın en güzel yemeklerini en güzel ortamlarda bu programlarda tatmış olacaksınız.Yemekten sonra gelen  çay ve kahvelerimizi içtikten  sonra rotamızın geri kalan kısmı olan, Konaklar Mahallesi-Ortan Köyü olacak 1 saatlik daha yapacağımız keyifli yürüyüş sonrasında bizleri ortan köyünde  bekleyen aracımızla  günün geri kalan  kısmını   Çinçiva kahvede keyif yaparak geçireceğiz.

  

Parkur: orta süre:2.30 saat  Araç toplam: 30 km ( 2 saat)

        

      

6.GÜN: SAL-POKUT   YAYLASI:

 

   ‘ÖNÜNDEKİ YOLU TANIMAK İÇİN O YOLDAN DÖNENLERE SOR’

   

    Karadeniz de her günümüz bir başkadır.

    Bugün günlerden Sal-Pokut  diyelim, iki güzel komşunun hayat hikayesini izleyelim.

 İki komşu yayla  arasındaki gizemli patikada yürüyüp en güzel türkülerimizi burada söyleyelim,Enatap’ın Düzünden Amlakite bakalım, Bulut denizinin üstünden güneşin batışına şahitlik edelim.Araçla yapacağımız 1:30 saatlik  güzergahla ilk olarak Çinçiva kahvede mola verip devamında bizleri bekleyen Pokut-Sal yayla yolunu Safari halinde yavaş yavaş tırmanmaya başlayacağız.Fotoğraf çekimlerimizi yapıp biraz sohbetleştikten sonra Sal Yaylasından komşu yayla olan  Pokuta  doğru 30 dak. lık  light bir patikayla geçiş yapacağız.

  Pokut’un sırtından Kaçkarları,Hazindağı,Gitoyu,Amlakiti,Hüseri,Ayderi (havanın müsaitliğine göre) izleyebileceğiz.

 Öğle yemeğimizi barbekü yada yayla evinde yedikten sonra… Enetap’ın düzü’ne doğru kaldığımız güzergahtan 1 saat daha yürüyüş yapacağız,yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra  bizleri Sal Yaylasında bekleyen aracımıza binip dönüş yoluna koyulacağız.

 

Parkur:kolay yürüyüş:1:30 saat  Araç toplam: 90 km ( 2:30 saat )

 

 

7.GÜN ÇAT VADİSİ-ÇİNÇİVA-ZİLKALE –PALOVİT ŞELALESİ- ADVENTURE   PARK- RAFTİNG –ZİPLİNE-DÖNÜŞ

   

          

   Son günün sabahında yaylalara, Kaçkarlara, Yeşile, Maviye,güzelliğe dair her şeye  veda etme zamanı geldi diye üzülmüyoruz,rotamızı AYDER den, Çamlıhemşin’e doğru çeviriyoruz.Tarihi konaklar ve tarihi köprüler eşliğinde ortaçağdan kalan,tarihini ve kültürel mirasını yansıtmaya çalışan şu zamana kadar ayakta durmayı başarabilen Zil kale ye ulaşıyoruz. Zil kale gezimizi tamamladıktan sonra,Doğu Karadeniz’in en bakir vadilerinden biri olan PALOVİT Vadisine girip,gümbür gümbür akan PALOVİT Deresinin sesini, tarihi şimşir ve Porsuk ağaçlarının eşliğinde 45 dakikalık doğa ve terapi yürüyüşümüzü tamamlıyoruz.Yürüyüşümüzün  sonunda  15 mt. dökülen PALOVİT  Şelalesi’ni ziyaret ediyoruz ve son  yürüyüş  programımızı  yapıyor,öğle yemeği için   ÇiNÇİVA ŞENYUVA köyüne doğru yola koyuluyoruz.       ÇİNÇİVA’DA   bize özel ‘Hemşin Lezzet Menüsü’ diye adlandırdığımız öğle yemeğimizi yedikten sonra sizlerle fırtınanın serin sularında ‘Raftig’ yapıp, İnsan Sapanı'yla yeniden dirilircesine ve farklı bir benlikle  Şehir’e doğru fırlatıyoruzJ

 

Parkur: kolay yürüyüş:45 dk Araç toplam: 60 km ( 2 saat )

 

 

 Yeni bir SEN DA GEZ  organizasyonun da buluşmak üzere…

doğu karadeniz yayla terapi turu
doğu karadeniz yayla terapi turu

press to zoom
ayder
ayder

press to zoom
doğu karadeniz yayla terapi turu
doğu karadeniz yayla terapi turu

press to zoom
doğu karadeniz yayla terapi turu
doğu karadeniz yayla terapi turu

press to zoom
1/12

Katılımcı :Min. 2 Max 14 kişi   

 

 

   Fiyata dahil

 

 • Profesyonel yerel rehberlik hizmeti

 • 6 gece konaklama

 • Tüm ara transferler

 • 6 kahvaltı,7 öğle,6 akşam yemeği

 • KDV

 • TURSAB zorunlu sigortası.

 • Güler yüz ve kaliteli hizmetimiz:)

 • Bir akşam yöresel eğlence

 • Müze ve örgen giriş yerleri

 • Sizler için hazırlanmış sürpriz ve terapilerimiz…

 

 

   Fiyat harici

 

 • Şehirler arası ulaşım bedeli. (İstanbul –Trabzon)-(ankara-tranzon)-(izmir- Trabzon) vb.

 • kaplıca girişleri

 • olağan üstü durum kaynaklı giderler

 • kişisel harcamalar

 • yemek arasında alınacak extra içecekler

 • rafting ve diğer aktiviteler(isteğe bağlı olduğu için)

 

 

   Konaklama

 

Turumuz  (6 gece 7 gün) Ayder konaklamalıdır. Her gün değişik yerler  keşfedip akşam tekrar Ayder’e dönüyoruz. Konfirme durumuna göre (RESORT OTEL -BUTİK OTEL ) olacaktır. Müsaitlik durumuna göre ise bir akşam Hüser yaylasında  konaklama şansımız olacak.

 

                               

   Çocuk konaklaması

 

0-6 yaş ücretsiz çocuklar ebeveyn ile aynı yatakta yatmaktadır. Ayrı bir yatağı yoktur. (Tesis doluluğu ve müsaitliği gözetilecektir.)

7-12 yaş indirimli çocuklar ebeveyn ile aynı odada kalır. Ayrı odası yoktur. (Tesis doluluğu ve müsaitliği gözetilecektir.) 

                                

   

   Single Konaklama

 

Turlarımıza tek başına katılan kişiler ilk etapta direkt olarak bir hemcinsiyle aynı odada kalacaktır. Katılımcılar bunu tercih etmezse tesislerin müsaitliğine göre single konaklama satın alabilirler.

                                 

 

   Yanında olsa iyi olur

 

 • Küçük sırt çantası: Yürüyüş esnasında polar, matara, krem gibi sık kullanacağınız malzemeleriniz koyacağınız en az 30lt kapasiteli sırt çantası.

 • Yürüyüş Botu: Yürüyüşler genelde patikalarda geçeceği için sert tabanlı ayakkabıları tercih etmelisiniz. Özellikle bileği saran bodlar kullanımı daha kolay ve rahattır.

 • Yağmurluk: Genelde panço denen sırt çantanızla aynı anda giyebileceğiniz, bol ve ayaklarınıza kadar sizi koruyan özel amaçlı yağmurluklardır.

 • Baton: Bu turumuzda  sizleri kısmen yoracak   yürüyüşler olacaktır. Daha rahat yürümeniz için tavsiyemizdir.

 • Matara: En az 1 lt’lik su kabınız. Mümkünse termos özelliğine sahip ve sıcak su saklayabilecek mataralar.

 • Isı için : Sizi rüzgardan koruyacak polar, bol t-shirt, sweat shirt yeterlidir.

 • Alt giyiminiz : Sentetik kumaşlı pantolonları tercih etmelisiniz. Bu tür kumaş ıslansa bile çok çabuk kurur ve ısıyı muhafaza eder. Şort da bulundurun. Kot pantolon  önermiyoruz.

 • İlkyardım:  sürekli kullandığınız ilaçları yanınızda  bulundurunuz.

 

 •  Lütfen eşyalarınızı çok abartmayın sizlere yetecek kadar olan pratik malzemeler bulundurun yeter.

 

 •  Turda çekilen fotoğrafları grup üyeleri ile değiş tokuş yapabilmeniz için flash bellek getirmenizi öneririz.

 

   Dip not

 

 • Tur fiyatına her şey dahildir. Sadece ekstra alacağınız yiyececek,içeçek  ve yöresel eşya(bal,reçel,tereyağı vs.) için harçlık bulundursanız yeterli olacaktır.

 

 

   Turlarımıza 2 şekilde kayıt olabilirsiniz

 

 • Telefonla sen da gez operatörü aracılığı ile,

 • Web sitemize ücretsiz online üy olarak.

 

   Ödeme seçenekleri

 

 • Banka havalesi ile

 • Kredi kartı ile tek çekim ile

 • Kredi kartı ile taksitli

 • Nakit taksit ile ödeme

 • yada ön rezervasyon yapabilirsiniz.

 

                                          

   ULAŞIM

 

 • En geç 10:30’da Trabzon’da olacak şekilde istediğiniz herhangi bir havayoluyla gelebilirsiniz.

 •  Bu saatten önce gelenler biraz bekleyip, geç gelenler ise kendi imkanları ile grupla buluşmak durumundadır.

 • Otobüsle gelenler ise sabah en geç 10.00’da Trabzon Otogarı’nda olmalıdır.

 • Dönüş uçuş veya otobüslerinizin saat 19:00 veya sonrasında olması gerekmektedir. Sizi  saat 16:00 gibi Trabzon Havaalanı’na ulaşabileceğiniz bir saatte Ardeşen Havaş’a bırakıyoruz.

 

Tur boyunca yapılacak ara transferlerimiz jeep safari araçları veya  arazi şartlarına en uygun araç olan Volkswagen Crafter veya Mercedes Sprinter ile yapıyoruz.

 

Buluşma Trabzon havaliman’ındadır.aşağıdaki saatler buluşma saati için uygundur.

         

    Karadeniz turları

 • 06.00 Pegasus (İstanbul – Trabzon)

 • 06:15 THY (İstanbul – Trabzon)

 • 07.30 Borajet (İstanbul – Trabzon)

 • 07:30 AnadoluJet (İstanbul – Trabzon)

 • 07:50 Pegasus

 • 08:30 Anadolu Jet – Ankara

 • Ayder (Kendi Ulaşım)

 • Trabzon Otel 08.30

 • Trabzon Otogar                           

 

 

   Önemli

 

Rehberimiz hava şartlarına veya olağanüstü durumlara göre, ilk gün ve son gün hariç, programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 Programda verilen süreler normal şartlar altında gün içerisinde  toplam yürüyüş ve toplam araç yolculuk sürelerini kapsar.

 

                                    

   Turun amacı

 

 

  Yayla terapi dedik adından da anlaşılacağı gibi terapi havasında bir hafta.

 

  Sahi siz yeşilin kaç tonunu gördünüz? Peki derin ormanların türküsünü hiç dinlediniz mi? Muhlamanın,ketenin,mısır ekmeğinin tadını bilir misiniz yada özlediniz mi?

 

 Neyse derdimiz sizi kızdırmak değil buyur edin sizlerle keyifli huzur dolu bir hafta geçirelim, şehir hayatından kısa bir müddet dahi olsa uzaklaşalım,huzuru sükuneti yakından hissedip en güzel dileklerimizi yaylaların başından edelim…