Kalkıs: 10:00 

Dönüs: 16:00     

Yürüyüs: 1 saat

Parkur: kolay

Yol: 80 km

80₺ 'den başlayan fiyatlar

Pokut & Sal Yaylası

1/1

Program detayı / Pokut & Sal Yaylası

   Ayder yaylasından başlayacak olan programımız saat 10:00 da start alacaktır. Haydi o zaman haykıralım dağlara doğru, yükseklere daha yükseklere… hazır olun… !

  

 Rehberlerimiz  eşliğinde aracımızla beraber  Ayder’den ilk olarak Çamlıhemşin’e, Çamlıhemşin’den tarihi çat vadisine, burada tarihi konakları, tarihi Osmanlı köprülerini izleyip Fırtına vadisinin keyfini süreceğiz. Şenyuva (Çinçiva) köy’ünde 10 dk. ihtiyaç molası yapıp devamında ormanın derinliklerine doğru tırmanmaya başlayalım. Tırmandıkça Fırtına Vadisi’nin görkemini, köylerinin ise güzelliğine tepeden şahit olacağız.

 

  İlk olarak bizi Sal Yaylası karşılayacak. Göreceğiniz manzara sizleri mest edeceğine eminiz. Rehberimiz Yaylayı tanıtıp yayla kültüründen edeceği sohbetler sizleri bir günlük dahi olsa yaylacı kılacak ve şansımız varsa bulut denizini göreceğiz.

 

   Sal yaylası Gezisini tamamladıktan sonra Sal yaylasına komşu olan Pokut yaylasına doğru yol alacağız. Herkesin katılabileceği kolay bir yürüyüş parkurundan Pokut yaylasına ulaşacağız. ( 30 dakika)

 

 Yürüyüş hattımız boyunca (havanın müsaitliğine göre) Kaçkar Dağlarını, Verçenik dağını, Gito, Hazindak, Amlakik, Hüser, Ayder yaylalarını hatta Karadenizi dahi  tepeden görme şansımız olacak.

 

 Yürüyüş sonrası Pokut  yaylasının havası, panoramik görüntüsü sizleri   dinç kılacağına inanıyoruz :) Burada molamızı yapıp atıştırmalık yiyeceklerimizi aldıktan sonra dönüş güzergahına geçeceğiz.

 

 Kalkış:10:00  - Dönüş:16:00  

 

Yürüyüş: 1 saat  Parkur:kolay

 

Araç: 80 km

 

Katılımcı: min. 2   max. 15

 

Not: Hava durumu rakıma göre değişiklik gösterebilir.