top of page

Rafting

Fırtına deresinde 4 ayrı parkurda yapılmaktadır. Profesyonel, yarı profesyonel, ticari amaçla kullanılan parkur ve tanıtım parkurlarından oluşur.

Ticari parkur :  Fırtına vadisinin 9. km. sinden başlar ve 8 km. uzunluğundadır.Rehberlik inişleri için çok ideal bir parkurdur. İçerisinde 1-2 zorluk dereceli geçişler bulunur. Nehir içerisinde zaman zaman isteğe göre yüzme molaları ve animasyon molaları verilir, süre olarak ise ortalama 1 saati bulur. Rafting yapmak isteyenler için son derece ideal bir parkurdur.    

                                                                                                         DETAYLAR

Zipline Fırtına vadisinde farklı bölgelerde yaygın olarak yapılan adrenalin dolu etkinliklerden biridir. Yediden yetmişe her yaş grubundaki misafirlerimizin kolaylıkla deneyebilecekleri bu aktivite çelik halatlara bağlı bulunan sistem üzerinden, mekanik makaralar sayesinde yapılmaktadır.

Üzerinize giydirilen koşum (emniyet kemeri) ile full body olarak sıkıca bağlanıyorsunuz ve teknik ekip son kontrollerini yaptıktan sonra, çelik halatlara karabina ve makara takılıyor. Ardından uçarcasına harekete geçiyorsunuz. Bu aktiviteyi yapmak için herhangi bir beceri gerekmemektedir. Biraz kendinize güvenmeniz yeterli.

Zipline

İnsan Sapanı (human slingshot) ile adrenalin tutkunları havaya saniyede 100 kilometreyi bulan bir hızla fırlatılıyor. Sistem güvenlikli iki direk arasındaki esnek halatla çalışıyor. Esnek halat kenarlarda bulunan motorların yardımı ile sistemi deneyecek kişilerin bulunduğu yüksekliğine kadar indiriliyor.

Kişiler halata iyice sabitlendikten sonra kişilere bağlı olan bir ATV vasıtası ile hızla gerilerek biranda bırakılıyor. Esnek halata bağlı kişi saniyede 100 kilometreyi bulan bir hızla havaya fırlıyor.

İnsan Sapanı

bottom of page